Dnes je Streda, 20.2.2019, meniny má Lívia, zajtra Eleonóra
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Kysuckom Novom Meste

Kam v Kysuckom Novom Meste

Kysucké Nové Mesto a celý tento región je bohatý na prírodné krásy, turistické možnosti a historické pamiatky, ktoré nájdete či už priamo v meste, alebo jeho bezprostrednom okolí a je ideálný na letnú alebo aj zimnú dovolenku pre rodiny s deťmi alebo partie priateľov a známych.

V samotnom historickom centre mesta nájdete niekoľko sakrálnych pamiatok, ako sú Kostol Sv. Panny Márie či budovu bývalej fary, ale aj pamätnú izbu Jána Palárika či rôzne historické budovy. V regióne je potom napríklad Kaštieľ Radola či židovský cintorín v Kysuckom Lieskovci.

Pre tých, čo majú radi letnú turistiku, zbieranie húb alebo cyklistiku, poskytuje okolie mesta a región veľa možností. Veľmi krásne a turisticky vyhľadávané sú viaceré obce a ich okolie ako napríklad Staré Hory, Horný Vadičov so svojou prírodnou rezerváciou Klokočov a jeho bezprostredné okolie. V Nesluši je zas ranč pre jazdenie na koni.

Zimní turisti si môžu užiť najmä lyžovanie, bežkovanie, snowboarding a ďalšie zimné športy a turistiku. Známe sú najmä Snow Sun Vadičov a lyžiarske stredisko Oščadnica. Dobré podmienky na lyžovanie má aj stredisko Veľké Ostré obci Lopušné Pažitie.

Pre priaznivcov relaxu sú určené najmä wellness hotely a ubytovacie či rekreačné zariadenia, ktoré sú na viacerých miestach okresu a ponúkajú služby ubytovania, stravovania, masáže, saunu a vnútorné bazény.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Kysuce.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok